Industriële luchtontvochtiger met bescheiden afmetingen
Kenmerkend voor luchtontvochtiger Fral Horizon100 is zijn geringe hoogte van 52,5 cm waardoor deze professionele ontvochtiger geschikt is voor bijvoorbeeld het drogen van kruipruimtes of het plaatsen in een opstelling. De luchtdroger kan uiteraard ook ingezet worden in bedrijfsruimtes of hallen waar het vochtgehalte te hoog is. Fral Horizon100 is een vast op te stellen droger met een vaste condenswaterafvoer (met 3/4" aansluiting).
Hygrostaat mogelijkheden en Hot Gas
Voor het conditioneren van de relatieve vochtigheid wordt ontvochtiger Fral Horizon100 aangestuurd door de ingebouwde hygrostaat of - optioneel - door een hygrostaat op afstand. Ontvochtigers uit de Fral Horizon serie zijn voorzien van Hot Gas waardoor ontvochtigen vanaf 1°C mogelijk is.
Werking van Fral Horizon100
Wanneer de relatieve vochtigheid in de ruimte een waarde bereikt die boven de ingestelde waarde ligt, dan start de werking van de ontvochtiger. Vochtige lucht passeert vervolgens de verdamper van de droger. De verdamper is koeler dan het dauwpunt van de lucht waardoor vocht uit de lucht condenseert. In de condensor van de luchtdroger stijgt de temperatuur van de lucht, waarna deze gedroogde lucht opnieuw in de ruimte wordt verspreid.
Ontdooiprogramma tegen ijsafzetting
Tijdens de normale werking volgt Fral Horizon100 automatisch een aan/uit cyclus om de gewenste relatieve vochtigheid te behouden. Omdat tijdens dit proces ijsvorming op de verdamper kan ontstaan, controleert de ontvochtiger zichzelf circa 2 keer per uur op ijsafzetting. Is er sprake van ijsvorming, dan wordt het ontdooiprogramma automatisch gestart gedurende circa 3 minuten, afhankelijk van de temperatuur in de ruimte.